Gdziekolwiek nie pojedziesz, po angielsku zawsze nawiążesz komunikację. Zawsze znajdzie się ktoś, z kim porozmawiasz w tym języku.

 

Angielski jest najbardziej powszechny na świecie

Prawie każdy kraj stawia na język angielski. Jest to język tak powszechny, że większość szkół ma w programie nauczania język angielski. Natomiast dla 400 milionów ludzi język angielski to język ojczysty. Już sama ta liczba robi ogromne wrażenie. Dodatkowo około 1,5 miliarda ludzi posługuje się językiem angielskim na całym świecie. Dlatego niezależnie do jakiego kraju pojedziesz zawsze znajdziesz tam człowieka mówiącego po angielsku. Znajomość języka angielskiego sprawi, że będziesz czuł się pewnie nawet na najdalszych krańcach świata.

 

Większość filmów jest po angielsku

Czy nie jest tak, że języka angielskiego trudno się nie nauczyć w dzisiejszych czasach? To prawda! Nawet większość filmów jest po angielsku. Chcąc nie chcąc oglądając je, stajesz się coraz bardziej osłuchany z językiem, poznajesz nowe słownictwo i zwroty, wiesz w jakich sytuacjach ich użyć. Wielu uczniów dzisiejszych czasów uczy się języka angielskiego z filmów i seriali. Nawet studenci języka angielskiego mają dużo więcej okazji do pogłębiania znajomości języka od studentów innych języków. Oglądając filmy uczymy się języka codziennego a wiadomości bardziej profesjonalnego używanego w sytuacjach biznesowych.

 

Biznes bazuje na języku angielskim

Wielkie centra handlowe największych korporacji znajdują się w dużej mierze w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, stąd naturalnym staje się fakt, że język angielski będzie dominujący. Każdy, kto chce rozpocząć współpracę z dużymi firmami musi dobrze władać językiem angielskim, tym bardziej, że ani Amerykanie ani Brytyjczycy niechętnie uczą się innych języków obcych.

Łatwo się go nauczyć

Panuje ogólne przekonanie, że języka angielskiego łatwo jest się nauczyć. Co prawda nie każdy tak uważa, zawsze znajdzie się jakiś wyjątek????. Jednak ani słownictwo ani gramatyka języka angielskiego nie jest specjalnie trudna do opanowania. Ponadto wiele słów języka angielskiego ma związek z innymi językami, jest wiele podobieństw, dzięki temu szybko możemy zapamiętać znaczenie nowych słów.

 

Język angielski jest bardzo elastyczny

Podróżując po świecie zapewne zwrócisz uwagę na fakt, że język angielski brzmi w różnych krajach inaczej. Wiele narodowości naciąga język angielski do swoich potrzeb tworząc własną odmianę języka. Dobrym przykładem jest singlish używany na wschodzie. Jest to język angielski, który ukształtował się pod wpływem języka chińskiego i malajskiego. Wydaje się zabawne? Sam zobacz, jak często ty sam naciągasz język do własnych potrzeb. Jest to proces naturalny.

Jedyne problemy, które wówczas mogą się pojawić to kwestia zrozumienia tej odmiany języka przez użytkowników angielskiego z krajów europejskich. Tłumacze języka angielskiego z Europy niechętnie podejmują się przekładów, które wcześniej były wykonane z języka chińskiego na angielski. Wykonanie wówczas profesjonalnego tłumaczenia z języka angielskiego na polski to nie lada wyzwanie. Tłumacz ma wówczas wrażenie, że tłumaczenie zostało wykonane przez Google translator. Problem polega na kolejności wyrazów w zdaniu. Chińscy tłumacze wykonują tłumaczenia na angielski bardzo często przy zachowaniu kolejności wyrazów jak w języku chińskim, co brzmi bardzo nienaturalnie.