Potrzebujesz tłumaczenie aktu notarialnego? Nie czekaj – zadzwoń już dziś!

Kiedy sporządzić tłumaczenie aktu notarialnego?

Akt notarialny to rodzaj dokumentu urzędowego mającego moc prawną. To właśnie akt notarialny potwierdza wykonaną czynność prawną. Sporządzenie aktu notarialnego jest konieczne, gdy wymagają tego przepisy prawa. Można go też sporządzić, gdy wynika to z woli stron. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie sporządzimy aktu notarialnego w sytuacji, gdy wymaga tego prawo, dana czynność prawna nie będzie miała mocy.

Tłumaczenie aktu notarialnego będzie nam potrzebne za każdym razem, gdy nasze czynności wychodzą poza granice kraju. Będzie to konieczne na cele prowadzonych spraw sądowych poza granicami kraju, sporządzania umów kupna sprzedaży czy tym podobnych. Tłumaczenie aktu notarialnego wymaga pieczęci tłumacza przysięgłego i jego poświadczenia za zgodność z oryginałem. Bez tego nasz dokument zostanie odrzucony przez zagraniczne urzędy, instytucje czy sądy. To właśnie tłumacz przysięgły jest osobą, która może dokonać takiego przekładu. Tłumacz przysięgły to osoba zaufania publicznego. Zakłada się, że jest bezstronny i posiada potwierdzoną egzaminem państwowym wiedzę i znajomość danego języka. To on jest jedyną osobą, której tłumaczenie ma moc prawną.

Oczywiście na własne cele możemy wykonać również zwykłe tłumaczenie aktu notarialnego. Jednak w przypadku, gdy będziemy potrzebować je w celu okazania w urzędzie czy innej instytucji będziemy zobligowani zadbać o jego uwierzytelnienie.
Jak najszybciej znaleźć tłumacza przysięgłego? Właściwie każde biuro wykonuje tłumaczenia przysięgłe. Ceny są zwykle zrównane, niezależnie czy wykonujemy tłumaczenie w biurze czy u tłumacza.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnego przekładu w korzystnej cenie, napisz do nas: biuro@tlumaczenia-express24.pl

Ile kosztuje tłumaczenie aktu notarialnego

Chcesz przetłumaczyć akt notarialny i nie wiesz ile Cię to będzie kosztować? Zawsze na początku pada pytanie o cenę. U nas jest to koszt 45 zł netto/ 1125 znaków ze spacjami. Hmm.. zapewne brzmi to dość magicznie.. niestety taki jest przelicznik narzucany przez Ministerstwo Sprawiedliwości – strona obliczeniowa to 1125 znaków ze spacjami.. Ale spokojnie – dokładną cenę poznasz wysyłając dokument na nasz adres biuro@tlumaczenia-express24.pl Wycenę przygotujemy dla Ciebie w 15 minut w godzinach pracy naszego biura tj. między godziną 9:00 – 16:00. Zachęcamy do kontaktu!