Zastanawiasz się, ile kosztuje tłumaczenie medyczne? Skontaktuj się z nami!

Czy tłumaczenie medyczne zawsze jest drogie?

Nie zawsze. Cena zależy jednak od rodzaju choroby, na którą cierpisz. Niestety im bardziej skomplikowana Twoja historia pacjenta, tym tłumaczenie będzie droższe. Nawet tłumacz specjalizujący się w tłumaczeniach medycznych nie będzie potrafił przetłumaczyć każdej karty choroby. Są przypadki bardzo skomplikowane wymagające wiedzy specjalistycznej. Nawet doświadczony tłumacz może wówczas odmówić tłumaczenia. Tłumaczenie tak skomplikowanej dokumentacji medycznej wymaga specjalisty z branży i bardzo dobrej znajomości fachowego słownictwa. Nawet najdrobniejszy błąd może okazać się bardzo problematyczny. Dlatego jeśli dany tłumacz odmawia wykonania tłumaczenia medycznego nie oznacza to wcale, że jest złym tłumaczem. Świadomość własnych możliwości w danej dziedzinie ma ogromne znaczenie. Tłumacz medyczny, który nie czuje się na siłach w danej dziedzinie, nie powinien podejmować się zleceń z danego zakresu.
Ile więc kosztuje tłumaczenie medyczne? Ceny kształtują się od 39 zł to 80 zł za tłumaczenie pisemne. Wszystko zależy od stopnia trudności tłumaczenia. Dodatkowo tłumaczenia zwykłe będą zwykle trochę tańsze od tłumaczeń uwierzytelnionych.

dobre tłumaczenia medyczne

Tłumaczenie medyczne na cele własne

Jeśli potrzebujesz tłumaczenie medyczne na własne cele możesz skorzystać z tłumaczenia zwykłego. Wystarczy wówczas określić podczas zlecenia tłumaczenia, że potrzebujesz tłumaczenie zwykłe. Co ważne, tłumaczenie zwykłe będziesz mógł/ mogła uwierzytelnić w razie potrzeby. Oczywiście usługa uwierzytelnienia dokumentu jest odpłatna. Jeśli tłumaczenie zwykłe było wykonane dobrze powinieneś dopłacić jedynie różnicę między tłumaczeniem zwykłym a uwierzytelnionym plus dopłatę za sprawdzenie dokumentu. Jeśli jednak tłumaczenie zawiera błędy tłumacz przysięgły może odmówić uwierzytelnienia lub policzyć stawkę jak za kompletne tłumaczenie przysięgłe.
Jak więc uniknąć błędów w tłumaczeniach medycznych? Odpowiedź jest dość prosta! Zawsze korzystaj z usług doświadczonych tłumaczy lub biur tłumaczeń. Jeśli jednak nie masz czasu na sprawdzanie tłumaczy, koniecznie zgłoś się do biura. Profesjonalne biuro tłumaczeń zadbało już o odpowiedni dobór tłumaczy. Skomplikowany proces rekrutacyjny wyłonił specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Dlatego jeśli stawiasz na jakość, skontaktuj się z nami: biuro@tlumaczenia-express24.pl