Zastanawiasz się, jak zoptymalizować swoją stronę internetową? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Dobrze dobrane zdjęcia to podstawa

Zapewne wiesz, że dobrze przetłumaczona strona internetowa to podstawa. Dobre tłumaczenie to nie tylko bezbłędne tłumaczenie, ale tłumaczenie, które oparte jest na SEO. Oznacza to, że frazy kluczowe powinny być dostosowane również do wyszukiwanych fraz na danym rynku zagranicznym.
Jednym z równie ważnych elementów, jak dobór słów kluczowych jest odpowiedni dobór zdjęć na stronę internetową. To one przyciągają uwagę Klientów. Dlatego bardzo ważne jest, jakimi zdjęciami promujesz swoje usługi choćby w mediach społecznościowych. Źle dobrane zdjęcie nie przyciągnie uwagi Klientów. Jednak niebanalne zdjęcie lub stworzona ilustracja zwiększy bardzo konwersję na Twojej stronie. Zwiększony ruch spowoduje poprawę widoczności Twojej strony w wyszukiwarce i tak to działa????.

Ile kosztują zdjęcia?

Zdjęcia możesz zrobić sam. Wówczas nie zapłacisz za nie złotówki. Jednak powinieneś zadbać o ich jakość. Zrób test – wykonaj kilka zdjęć a następnie poproś znajomego o wybór najciekawszych. Jeśli fotografia Cię nie zajmuje i szkoda Ci czasu, zawsze możesz skorzystać z płatnej oferty Shutterstock.com lub Adobestock.com. Na stronach tych możesz zakupić pakiety zdjęć w formie abonamentu. Opłacając miesięczny abonament będziesz mógł ściągnąć określoną liczbę zdjęć w miesiącu. Oczywiście istnieje też możliwość zakupu pojedynczych zdjęć, tylko wówczas, gdy są Ci rzeczywiście potrzebne. Jednak ich koszt będzie wyższy.
Możesz też skorzystać z bezpłatnej oferty portali takich jak pixabay.com. Może wybór zdjęć nie jest aż tak duży, ale zdjęcia są dobrej jakości i potrafią przykuć uwagę. Na tego typu stronach znajdziesz wiele tematycznych zdjęć, stąd z pewnością znajdziesz perełkę, której szukasz.
Koszt miesięczny na portalach płatnych zaczyna się zwykle od około 20 Euro miesięcznie i rośnie wraz z lepszym pakietem. To od pakietu zależy, ile zdjęć miesięcznie będziesz mógł/ mogła ściągnąć. Jeśli pracujesz w agencji marketingowej lub projektujesz czy tworzysz strony internetowe ta opcja jest dla Ciebie. Będziesz mieć wówczas stały dostęp do dobrej jakości zdjęć.

Samo zdjęcie nie wystarczy

Pamiętaj, że samo zdjęcie nie wystarczy. Każde zdjęcie, które zamieszczasz na swojej stronie, blogu, wpisach w mediach społecznościowych, czy innych stronach powinno mieć swój unikalny opis. To dzięki niemu osoby, które szukają danego produktu trafią na Twoją stronę po zdjęciu właśnie. Teraz już wiesz dlaczego wybór przykuwających uwagę zdjęć jest tak ważny. Jeśli potencjalny klient wpisze w wyszukiwarkę opis buty letnie dziecięce twoje zdjęcie mające podobny opis pojawi się wraz ze zdjęciami konkurencji w jednej linii. Od jakości zdjęcia zależy, czy Klient wybierze Ciebie czy konkurencję.

I co najważniejsze – dobrze przetłumaczona strona internetowa to połowa sukcesu. Profesjonalne biuro tłumaczeń zadba również o właściwe nasycenie frazami kluczowymi. Skontaktuj się z nami i poproś o wycenę tłumaczenia już dziś! biuro@tlumaczenia-express24.pl Jesteśmy do Twojej dyspozycji!