Uczysz się angielskiego, ale to ciągle nie to? Sprawdź co zrobić, aby mówić po angielsku lepiej!

Po pierwsze mów, mów i jeszcze raz mów!

Największym błędem studentów, czy osób uczących się języka angielskiego jest strach przed mówieniem a właściwie przed popełnianiem błędów. Błędów nie popełnia tylko ten, co nic nie robi. To nic, że będzie masa błędów, to nic, jeśli Cię nie zrozumieją. Wtedy będziesz się zastanawiać, jak wyrazić to inaczej. Przełamywanie bariery mówienia w języku obcym jest bardzo ważne. Nie martw się, że ktoś Cię będzie oceniał, to jego problem, ty się uczysz i masz prawo popełniać błędy, niezależnie w jakim wieku jesteś, ważne że mówisz.

Oglądaj telewizję po angielsku, czytaj po angielsku

Oglądaj telewizję w języku angielskim, wiadomości, seriale, filmy, wszystko jak leci, poznasz wówczas słownictwo z różnych branż i nauczysz się nowych konstrukcji wyrażeń a nawet całych zdań.
Czytaj gazety a nawet kolorową prasę. Czytaj książki po angielsku.

Pobaw się w tłumacza języka angielskiego

A może planujesz karierę, jako tłumacz języka angielskiego? Oglądaj urywki wiadomości, zatrzymuj i próbuj tłumaczyć. Podobnie ćwicz z wystąpieniami polityków, prezydentów czy wypowiedzi lekarzy. I w drugą stronę oglądaj polskie wiadomości i tłumacz na język angielski konkretne urywki, albo symultanicznie pod nosem na bieżąco. To trudne, ale dzięki temu nabierzesz z czasem coraz większej ogłady językowej. To na pewno zaowocuje.

Nagrywaj się i zadzwoń do kogoś

Wiele błędów będziesz w stanie wyłapać, jeśli nagrasz swoje wypowiedzi. Zastanowisz się wówczas nad sposobem mówienia i dopracujesz szczegóły.
Dodatkowo wiele osób boi się rozmawiać przez telefon po angielsku. Umów się ze swoim nauczycielem na rozmowy telefoniczne po angielsku, to bardzo ułatwi Ci komunikację w przyszłości. Nauczysz się typowych zwrotów, powitania, odpowiadania na różne pytania.

Ucz się stwarzając sytuacje

Baw się w sytuacje z nauczycielem, np. jesteś chory przychodzisz do lekarza, albo rezerwujesz pokój w hotelu, składasz reklamację, sytuacji jest wiele, dlaczego z tego nie skorzystać?

I przede wszystkim nie bój się, na pewno osiągniesz sukces, jeśli będziesz systematycznie korzystał/ła ze wszystkich naszych wskazówek.