Chcesz podróżować po świecenie a nie wiesz, jak szybko nauczyć się języka? Jest kilka sposobów, które sprawią, że polubisz naukę języków obcych.

Znajdź rozmówcę

Nic tak nie zachęca do używania języka obcego jak rozmowa z innym człowiekiem. Jeśli nie masz możliwości wyjazdu za granicę umów się na konwersacje. Konwersacje w języku obcym powinny dotyczyć na początku wszystkich dziedzin życia dnia codziennego. Wcielaj się w role. Idź na zakupy, bądź w restauracji, spróbuj zamówić wizytę lekarza do domu, wszystko w języku obcym u Ciebie w domu. Dzięki temu nauczysz się konkretnych zwrotów, które wykorzystasz w bardzo konkretnych sytuacjach.

Kiedyś było modne wysyłanie kartek do znajomych z zagranicy, może więc warto dołączyć do grupy miłośników danego języka na FB? Dlaczego nie! Być może poznasz obcokrajowca, z którym nawiążesz kontakt i będziesz mógł spróbować swoich umiejętności językowych z native speakerem?
Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz też zawsze umówić się na konwersacje z native speakerem. Osłuchasz się z językiem i poszerzysz zasób słownictwa.

Zacznij szybko używać nowe zwroty

Nie wkuwaj bezmyślnie słówek. Jeśli nauczysz się nowych zwrotów, ułóż z nimi zdania, zastanów się, w jakiej sytuacji możesz użyć danego zwrotu. Przypomną Ci się, kiedy znajdziesz je w książce, telewizji czy w internecie. Zapisz zwroty, które wyjątkowo często się pojawiają w telewizji. Może warto je zapamiętać i zacząć używać?
W nauce języka obcego bardzo przydatne są również seriale. Znajdziesz w nich mnóstwo potocznych zwrotów używanych w dniu codziennym. Wówczas możesz zweryfikować je z tymi, które poznałeś. Zastanów się też, które zwroty lepiej używać oficjalnie a które w mowie potocznej. Po jakimś czasie z pewnością dojdziesz z tym do ogłady.
Jeśli uczysz się angielskiego wykonuj tłumaczenia języka angielskiego wiadomości, które oglądasz. Zarówno z polskiego na angielski, jak i odwrotnie. Podobnie jest z językiem niemieckim i każdym innym językiem obcym. Możesz również ćwiczyć tłumaczenie na niemiecki polskich seriali. To naprawdę świetna zabawa i mnóstwo nowych zwrotów. Taki sposób nauki z pewności przypadnie Ci do gustu i umili czas związany z nauką.