Zastanawiasz się, dlaczego nauka idzie tak powoli? Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci szybciej zacząć mówić po angielsku!

Czytaj co popadnie!

Jak tylko dorwiesz jakąś książkę po angielsku, gazetę, czasopismo, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Jeśli nie znasz danych słówek, sprawdzaj je na bieżąco. Dzięki temu poszerzysz zasób słów i szybko opanujesz nowe formy, w jakich można użyć konkretnego zwrotu.
Czytanie, jak wiadomo, nie tylko w języku obcym poprawia nasz sposób mówienia, wzbogaca słownictwo, więc dlaczego nie wykorzystać mocy książek? Wystarczy, aby się chciało a znajomość języka będzie z każdym dniem coraz lepsza!

Subskrybuj kanały po angielsku na you tube

Jeśli jakiś temat bardzo Cię ciekawi, możesz go zgłębiać w języku obcym. Jeśli poszukujesz w necie informacji, jak np. nagrywać filmy na go pro, poszukaj kanałów po angielsku. Dzięki temu nabierzesz większej ogłady językowej. Z czasem stanie się dla Ciebie naturalne, że słuchasz w języku angielskim i nie będziesz musiał się zbytnio wytężać, żeby wszystko zrozumieć. Ale spokojnie, nic nie przychodzi od razu. Nauka języka to proces, który musi trwać!

Zmień język na telefonie na angielski

Dlaczego nie zmienić też języka na telefonie? Niektóre funkcje po angielsku mogą być trudne do ogarnięcia, ale z czasem przekonasz się, że zmiana języka na telefonie to strzał w 10! Dzięki ikonom łatwo będzie Ci dotrzeć do funkcji, których szukasz i zaczniesz się domyślać co dane funkcje oznaczają. Warto jest jednak sprawdzać słówka i zapisywać ich znaczenia, dzięki temu szybciej je zapamiętasz!

Wyjedź za granicę

Wyjedź za granicę a przekonasz się, jak bardzo język angielski jest potrzebny i jak szybko się podszkolisz. Może warto wyjechać na wakacje do pracy za granicę albo wybrać kurs językowy? Wszystko to sprawia, że uczysz się coraz więcej. Nigdy początki nie są łatwe, ale warto być upartym i dążyć do celu.

Wykonuj w głowie krótkie tłumaczenia

Jeśli słyszysz wypowiedź w języku angielskim staraj się tłumaczyć ją w myślach i odwrotnie, zastanów się, jakbyś powiedział to czy inne zdanie po angielsku. Tłumaczenie na angielski wcale nie musi być trudne. Możesz zapisać dane zdanie i później sprawdzić jego poprawność. To świetny sposób na naukę języka. Z czasem stanie się to Twoim nawykiem a dzięki temu szybko podszkolisz swój język. Pamiętaj nauka i ćwiczenie czyni mistrza!