Tłumaczenie CV

Zlecając tłumaczenie CV chcemy poznać przede wszystkim cenę usługi i najczęściej wybieramy najtańszą ofertę, ale czy ktoś z nas zastanawia się wtedy, jaka będzie jakość tłumaczenia? Przy zlecaniu tłumaczenia warto zainwestować kilka groszy więcej i cieszyć się profesjonalnym przekładem.

Tłumaczenie CV będzie oznaczać tłumaczenie zwykłe lub specjalistyczne, w zależności od tego, ile znajdzie się w nim specjalistycznego słownictwa. Strona w tłumaczeniach  nie oznacza strony A4 jaką widzimy. Dlaczego? To proste – strona może zawierać różną ilość treści w zależności od rodzaju dokumentu, może być na przykład zapełniona po brzegi jak umowa bankowa – zwykle pisana maczkiem w kilku kolumnach.

Dlatego w celu ujednolicenia przelicznika Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadziło jako stronę obliczeniową 1800 znaków ze spacjami dla tłumaczeń zwykłych i specjalistycznych. A jaka będzie cena za stronę obliczeniową tłumaczenia życiorysu? Stawki kształtują się w przedziale od 38 zł do 42 zł w zależności od ilości słownictwa specjalistycznego.

Poznaj cenę tłumaczenia CV na angielski i niemiecki

Profesjonalny życiorys

Czy wiesz, że profesjonalnie wyglądające CV jest to bardzo ważne? Rekruter, który poszukuje osoby na dane stanowisko poświęca tylko kilka sekund na odrzucenie lub bliższe zapoznanie się z CV. Jak to możliwe? To bardzo proste – na każde stanowisko aplikuje zwykle spora ilość kandydatów, stąd rekruter musi zacząć od odpowiedniej selekcji po to, aby odrzucić najmniej dopasowanych kandydatów na dane stanowisko. Od czego zaczyna? Od zdjęcia lub jego braku.

Pamiętajmy, że zdjęcie, które zamieszczamy na CV nie może być w luźnej formie. Powinno być formalne pokazujące nas jako osobę miłą, której dobrze „patrzy z oczu”. Właśnie tak zbudujemy pierwsze zaufanie. Jeśli źle dobierzemy zdjęcie, możemy zostać automatycznie odrzuceni. Zdjęcie, które zamieszczamy na CV musi być profesjonalne, aby zrobiło dobre wrażenie.

Układ graficzny CV

Układ graficzny CV a więc przejrzystość tekstu jest bardzo ważna, to właściwie druga rzecz, na którą zwróci uwagę osoba, która przegląda nasze CV. Opisując nasze dotychczasowe zatrudnienie koniecznie należy rozpocząć od obecnie zajmowanego stanowiska wraz z opisem obowiązków oczywiście! W kolejnych punktach wyszczególniamy wcześniejsze szczeble zatrudnienia w danej firmie lub wcześniejszych pracodawców.
Pamiętajmy, że układ graficzny jest ważny – musi być przyjazny dla oka i zachęcający do dalszej lektury naszego CV. Jednak najważniejsze jest meritum, treść, którą chcemy przekazać dlatego tłumaczenie życiorysu musi być profesjonalnie wykonane.

Profesjonalne tłumaczenie CV

Wróćmy zatem do jakości tłumaczenia życiorysu. Czy niska cena przekładu  będzie oznaczać tym samym niską jakość? Nie zawsze, ale to jak gra w ruletkę, raz się uda – innym razem nie – lepiej w tej sytuacji zaufać profesjonalnym biurom tłumaczeń, które wykonają dla nas przekład dobrej jakości. Dlaczego jest to aż tak ważne? – pomyśli Jan Kowalski, który przecież wysyła CV do agencji zatrudnienia na stanowisko spawacza.
Jak już wspominałam powyżej, osoba, która nas rekrutuje sprawdzi w pierwszej kolejności zdjęcie, potem układ graficzny i „przeleci wzrokiem tekst” szukając doświadczenia, którego szuka. Jeśli napotka po drodze błędy gramatyczne, stylistyczne lub niezrozumiale przetłumaczoną treść odrzuci naszą aplikację.

Cóż – czy w sytuacji, gdy aplikujemy na nasze wymarzone stanowisko, które może odmienić nasze życie będziemy ryzykować kiepsko przetłumaczonym życiorysem? Warto się nad tym zastanowić, gdy następnym razem będziemy chcieli odrzucić jakąś ofertę biura, tylko dlatego, że jest o 20 zł droższe od tłumacza „no name”, który ogłasza się na jakimś portalu i nie jesteśmy w stanie w żaden sposób potwierdzić jego umiejętności? Lepiej zainwestować kilka groszy więcej i zlecić tłumaczenie profesjonalistom.

Wykonujemy nie tylko profesjonalne tłumaczenia na niemiecki czy angielski. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele języków europejskich i nie tylko. Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę: biuro@tlumaczenia-express24.pl