Czyli dlaczego warto jest się uczyć języków obcych.

Start w nową pracę? Bez języka ani rusz

Jeśli planujesz pracę w przedsiębiorstwie czy to krajowym czy międzynarodowej korporacji podstawowym narzędziem pracy może okazać się znajomość języka angielskiego. Nie zależnie czy pracujesz w marketingu, dziale sprzedaży czy w zakupach będziesz mieć styczność z zagranicznymi Klientami czy dostawcami. Bez języka angielskiego ani rusz.. Część firm oferuje co prawda kursy języka angielskiego. Jednak pracodawcy preferują zatrudnienie osoby już ze znajomością języka. Zmniejsza to koszty pracownicze a co najważniejsze, pracownik już na starcie posiada wszystkie potrzebne kwalifikacje.

Oczywiście podstawowym językiem komunikacji będzie język angielski. Jednak znajomość innych języków obcych jest również atutem. Nierzadko zdarza się, że osoby znające dwa lub 3 języki obce zwyciężają w procesie rekrutacji. Znajomość większej ilości języków obcych oznacza dla pracodawcy cięcie kosztów. Już nie musi zatrudniać kilku specjalistów, wystarczy mu jeden pracownik, któremu chętnie podwyższy wynagrodzenie.

Podwyższaj swoje kwalifikacje

Jeśli z różnych powodów nie udało Ci się „pociągnąć” kilku kierunków studiów, nie zapominaj o dodatkowych szkoleniach, gdy już rozpoczniesz pracę. Szkolenia czy kursy językowe pozwolą Ci na zdobycie lepiej płatnej pracy w przyszłości lub awans w dotychczasowej pracy.
Nie zamykaj sobie drogi do sukcesu. Wiele uczelni oferuje studia zaoczne języka od podstaw. Dzięki temu zyskasz świetne kwalifikacje zawodowe. Język obcy a szczególnie język angielski otwiera wiele drzwi. Dzięki znajomości języków obcych będziesz zawsze interesującym pracownikiem na rynku.
Dodatkowo posiadając studia filologiczne możesz poszerzyć wiedzę w zakresie tłumaczeń i dorabiać dodatkowo na tłumaczeniach. Jeśli zawód tłumacza okaże się dla Ciebie interesujący, dlaczego nie podejść do egzaminu na tłumacza przysięgłego? Może być to dodatkowy zarobek na emeryturze. Choć egzamin państwowy na tłumacza przysięgłego jest dość skomplikowany, to później w pracy zarobkowej możesz wybrać dziedzinę, w której tłumaczysz. A na „stare lata” ograniczyć się np. do tłumaczeń sztampowych tj. np. akty urodzenia. Tłumaczenia z angielskiego na polski i odwrotnie cieszą się ogromną popularnością. Dzięki dodatkowemu wykształceniu możesz zyskać dodatkowe źródło przychodu i bezpieczeństwo.

Dlatego nigdy nie rezygnuj z samokształcenia. W życiu wiele osiągniesz, jeśli będziesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.