Poszukujesz tłumacza na już a jutro majówka start…

Praca szuka tłumacza na wczoraj

Wielu tłumaczy traktuje majówkę jako okazję do złapania nowych Klientów. Czy to rzeczywiście możliwe? Oczywiście! Majówka to czas, kiedy wielu tłumaczy robi sobie wolne i dzięki temu Klienci zagłębiają się dalej w mrowisko Internetu i nawet będąc poza TOP 10 możesz złapać nowe zlecenia. Jeśli trafisz na Klientów indywidualnych może za dużo na tym nie zyskasz, ale jeśli trafisz na firmę, która regularnie tłumaczy specyfikacje techniczne, dobrze trafiłeś!

Tłumacz specjalistyczny ma co robić. Jednak należy pamiętać, że oprócz specjalizacji liczy się też rzetelność i terminowość. Nawet jeśli jesteś najlepszym tłumaczem w swoim fachu a nie dotrzymujesz terminów prędzej czy później stracisz Klienta.

Niestety ze zleceniami na majówkę bywa różnie. Klienci wyjeżdżają na urlop oczekując od tłumacza, żeby pracował w twój czas wolny. Od Ciebie zależy czy się na to zgodzisz, czy nie. Jeśli cenisz Klienta, bo np. płaci zawsze terminowo i dużo zamawia, może warto podjąć się zlecenia. Jednak pamiętaj, żeby cenić swój czas wolny. Nie ma nic złego w tym, że potwierdzisz późniejszy termin wykonania tłumaczenia. Nawet jeśli teraz „pali się” Klientowi zapewne po urlopie zanim przekopie się przez gąszcz maili i bieżące sprawy Twoim tłumaczeniem zajmie się po kilku dniach. To prawie więcej niż pewne..
Nawet jeśli Klient zleci tłumaczenie innemu tłumaczowi, jeśli jesteś dobry to i tak do Ciebie wróci. Poza tym Klienci boją się zlecać poważne tłumaczenia nowym tłumaczom, gdyż nie przekonali się jeszcze o jakości jego tłumaczeń.

Tłumacz specjalistyczny na wakacjach

Planując wakacje zastanów się też o organizacji swojego czasu pracy. Warto abyś miał zaprzyjaźnionego tłumacza, któremu zlecisz ewentualne przekłady. Warto też odpowiednio ważyć zlecenia. Jeśli otrzymasz większe zlecenie warto je przyjąć. Pamiętaj, że wszystkie małe tłumaczenia, które przyjmiesz będą zajmować Ci głowę i zmuszać Cię do częstszych wizyt przed komputerem. Dlatego warto jest zrezygnować z tych najmniejszych zleceń wybierając tylko te bardziej opłacalne. Czas wolny jest cenniejszy dla Twojego zdrowia niż Ci się wydaje. Warto mieć to na uwadze!