Jak pracujesz na swoją reputację w sieci jako tłumacz?

Dobra reputacja w sieci to Twój motor napędowy

Dobra reputacja w sieci ma ogromne znaczenie dla Ciebie jako tłumacza. Jeśli więc działasz na forach czy portalach, poprzez które przyjmujesz zlecenia pamiętaj, że każdy Klient może ocenić Twoją pracę. Znaczenie ma praktycznie wszystko. Od pierwszego kontaktu po realizację zlecenia i obsługę Klienta. Zadbaj więc o to, aby każde wypowiedziane słowo było wyważone. Jeśli Klient zgłasza reklamację nie oburzaj się. Jest to bardzo nieprofesjonalne. Poinformuj mailowo Klienta, że jego zlecenie trafiło do ponownej weryfikacji i podziękuj za kontakt. Niezależnie od wyników dodatkowej weryfikacji zadbaj o odpowiedni ton komunikacji.

Jak długo będziesz więc pracować na dobrą reputację?

Właściwie całą swoją działalność tłumaczeniową. Każde Twoje zlecenie będzie oceniane. Faktem jest też, że ludzie chętniej piszą w sieci jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli źle wykonasz tłumaczenie lub nie dopilnujesz terminu, Klient szybko poinformuje o tym w sieci. O pozytywne opinie trzeba prosić. Za każdym razem, kiedy zrealizujesz zlecenie i Klient jest zadowolony poproś więc o słowa uznania. Pamiętaj, że duża ilość pozytywnych opinii przyćmi tą jedną negatywną. Potencjalni Klienci mogą wówczas uznać negatywną opinię jako wypadek przy pracy czy też działalność konkurencji. Dlatego nie zaniedbuj opinii, walcz o to, aby w każdym miesiącu pojawiała się pozytywna treść na Twój temat w internecie.

Poczta pantoflowa ma znaczenie

Pamiętaj też, że poczta pantoflowa ma znaczenie. Dlatego, jeśli zadbasz o zadowolenie Klientów, chętnie polecą Cię dalej. A co najważniejsze, chętnie do Ciebie również wrócą. Warto jest mieć na uwadze, że Klienci są dość leniwi. Jak już znajdą biuro tłumaczeń, z którego są zadowoleni chętnie wrócą z kolejnymi zleceniami. Nawet jeśli zmienią pracę, wprowadzą do grona Twoich Klientów nową firmę. Z pewnością chętniej skorzystają wówczas ze sprawdzonego biura zamiast poszukiwać nowego. Czują się wówczas pewniej, tym bardziej że w przypadku zmiany pracy nie chcieliby wpadek..