Rozwijasz działalność gospodarczą w Rosji? Oto kilka wskazówek, na co warto zwrócić uwagę.

Jak sprzedawać, żeby nie stracić?

Rynek rosyjski jest bardzo chłonny, niestety niesie ze sobą również sporo niebezpieczeństw. Embargo na część produktów, wzmożone kontrole na granicy, problemy z płatnościami to tylko kilka powodów przyprawiających polskich przedsiębiorców o dreszcze. Nie zapominajmy jednak, że na wiele rzeczy masz wpływ. Sprzedając do Rosji możesz przecież pracować na zasadzie przedpłaty. Niezależnie od tego czy sprzedajesz produkty czy usługi. Przedpłata to najlepszy sposób, żeby nie zwinąć za klika miesięcy biznesu ze względu na problemy kontrahentów związanych z niewypłacalnością.
Jeśli chodzi o pozostałe kwestie wszystkie problemy można rozwiązać. Jednak warto jest nawiązać współpracę z firmą doradczą, która zna rynek rosyjski. Odpowiedni doradca poprowadzi Ciebie przez zawiłości prawne czy księgowe. Pomoże rozwiązać problemy administracyjne, zorganizuje pozwolenia, usprawni transport.
Jest to co prawda usługa płatna i nie jest najtańsza, ale to gra warta świeczki. Działając sam możesz pominąć wiele niuansów. Zapewne jesteś świadom, że nieznajomość prawa szkodzi i będziesz odpowiadać za nie osobiście. Może się to wiązać z nałożoną karą pieniężną lub odpowiedzialnością karną, więc lepiej zainwestować w dobrego prawnika czy doradcę przed rozpoczęciem działalności za rosyjską granicą.

Praktyczna strona działalności w Rosji

Nawet jeśli język rosyjski nie jest Twoją mocną stroną możesz skorzystać z usług biura tłumaczeń w celu przetłumaczenia twojej strony internetowej, bloga, czy katalogów na język rosyjski. Ponadto wiele biur tłumaczeń, również nasze prowadzi usługę tłumaczeń bieżących. Wykupując taką usługę w określonych godzinach masz dostęp do tłumacza, który przetłumaczy na bieżąco maila, czy opisze reklamację, albo pomoże Ci stworzyć nowy wpis na blogu.
Jeśli jesteś zainteresowany usługami tłumaczeniowymi, koniecznie skontaktuj się z nami i sprawdź, jaką ofertę dla Ciebie przygotowaliśmy. Nasze biuro oferuje szeroki zakres usług tłumaczeniowych czy to z zakresu prawa, tworzenia stron internetowych, marketingu czy techniki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tłumaczeniach możemy zaoferować Państwu profesjonalne przekłady w konkurencyjnych cenach! Koniecznie skontaktuj się z nami!

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia polsko rosyjskie w bardzo korzystnych cenach. Wykonujemy zarówno pojedyncze tłumaczenia jak również prowadzimy usługi abonamentowe. Napisz do nas już dziś i poproś o ofertę biuro@tlumaczenia-express24.pl