Broszura firmowa świadczy o Twoim profesjonalizmie, dlatego zlecaj tego typu tłumaczenia tylko profesjonalistom.

Tłumaczenia ulotek nie są drogie

Czasem Klienci zastanawiają się, czy warto tłumaczyć ulotki czy broszury. Wydaje im się, że skoro druk katalogów kosztuje sporo tłumaczenie ulotek też będzie drogie. Nic bardziej mylnego.
Nawet, jeśli tekst będzie bardzo specjalistyczny i zostanie zastosowana wyższa stawka to ulotki czy broszury zawierają z zasady mało tekstu. Ponadto do wyceny wliczana jest ilość znaków. Ulotka musi być przejrzysta, dlatego zawiera tylko najważniejsze informacje. Nikt nie rozpisuje na nich referatów, gdyż odbiorcy wymagają tylko krótkiej i zwięzłej informacji. Dlatego też koszt nie może być też wysoki. W przypadku krótkich tekstów biuro może wycenić usługę tłumaczenia jak za całą stronę. Jednak nawet wtedy koszt nie będzie wysoki.

Profesjonalne dopasowanie dokumentu do układu graficznego

Tłumaczenie należy wykonywać na oryginalnym dokumencie. Dopasowanie graficznie do oryginału ma tu ogromne znaczenie. Wszystkie czcionki, kolorystyka jak również grafika powinna być zachowana, inaczej poniesiesz dodatkowe koszty związane z obróbką graficzną.
Większość biur nie pobiera dodatkowych opłat za dopasowanie graficzne, o ile dokument został dobrze sformatowany. Dlatego poproś swojego grafika o przygotowanie wersji edytowalnej, na której będziesz mógł nanosić zmiany. Zlecając taką usługę unikniesz dodatkowych kosztów. Jeśli planujesz wykonać tłumaczenie na kilka języków obcych będziesz już od początku dysponować plikiem, na którym można pracować.

Gdzie znaleźć grafika, żeby nie przepłacić?

Jeśli nie posiadasz dobrze sformatowanego dokumentu, warto poprosić grafika o pomoc. Podobnie, gdy nie posiadasz doświadczenia w tworzeniu ciekawych grafik. Zawsze warto zapytać biuro tłumaczeń. Wiele z nich współpracuje na stałe z grafikami, być może będą mogli kogoś polecić. Ponadto warto wiedzieć, gdzie szukać, żeby nie przepłacić. W Internecie znajdziesz niejedno forum, gdzie graficy oferują usługi. Jednak jak zwykle należy uważać na osobę, którą wybieramy. Sprawdzajmy opinię i nie dajmy się skusić na podejrzanie niskie ceny..