Potrzebują Państwo tłumaczenie autoreferatu do wniosku o przeprowadzenie postępowania habilitacyjnego? Jesteście we właściwym miejscu.

 

Profesjonalne tłumaczenia autoreferatu na angielski

Tłumaczenie autoreferatu to rodzaj tłumaczenia naukowego, czyli tłumaczenia specjalistycznego. Autoreferat wskazuje dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie nauki, przebyte szkolenia, prezentacje, złożone patenty i dotychczasową ścieżkę rozwoju jak również ścieżkę zawodową. Autoreferat jest wykazaniem dotychczasowych osiągnięć na polu rozwoju zawodowego i naukowego.
Dlatego też tak ważnym jest, aby tłumaczenie autoreferatu na angielski było wykonane przez odpowiednią osobę. Należy pamiętać, że autoreferat jest zbyt poważnym dokumentem, stanowiącym podsumowanie dotychczasowej pracy naukowej i zawodowej, żeby szukać najtańszych rozwiązań wśród niepewnych tłumaczy.

Tak więc załączony autoreferat musi zostać przetłumaczony w sposób profesjonalny. Brak tłumaczenia autoreferatu na język angielski będzie skutkowało nie spełnieniem wymogu Rozporządzenia MNiSZ z dnia 22.09.2011 roku. Rozporządzenie to wskazuje na obowiązek złożenia w formie pisemnej jak i elektronicznej w wersji polskiej i angielskiej autoreferatu a więc dotychczasowego dorobku naukowego i zawodowego habilitanta.

Korekta tłumaczenia autoreferatu na angielski

Wielu habilitantów/ habilitantek decyduje się na samodzielne stworzenie autoreferatu po angielsku. Należy wówczas pamiętać, aby wykonać korektę tłumaczenia autoreferatu u profesjonalnego tłumacza. Dlatego też dostarczając dokument do korekty warto jest przedstawić również oryginalny dokument w języku polskim. Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Tłumacz wykonując korektę bez oryginalnej wersji jest w stanie sprawdzić jedynie błędy stylistyczne czy gramatyczne, jak również poprawić spójność tekstu. Jeśli tłumacz nie posiada oryginalnej wersji polskiej nie będzie w stanie określić, czy tekst zawiera błędy merytoryczne. Jest to bardzo ważny element, który może mieć tu przecież kluczowe znaczenie.

Jeśli potrzebują Państwo profesjonalnego wsparcia zachęcamy do kontaktu: biuro@tlumaczenia-express24.pl