Ciekawość to pierwszy stopień do sukcesu w tłumaczeniach.

Dobry tłumacz techniczny to tłumacz ciekawy świata

Dobry tłumacz techniczny to swego rodzaju ścisły umysł znający branżę, ale przede wszystkim tłumacz ciekawy. To ciekawość popycha nas ludzi do zrozumienia trudnych zagadnień. Tak samo tłumacz techniczny z ciekawości zagłębia się w budowę maszyny, żeby poznać jej sposób działania. Każdy sukces i każdy wynalazek jest efektem jednej cechy – ciekawości. To właśnie dzięki niej osiągnęliśmy już jako ludzkość tak wiele..
Tak samo jest z tłumaczeniami technicznymi. Jeśli coś wzbudza naszą ciekawość pobudza też naturalny proces dociekliwości. Chcemy lepiej poznać maszynę lub cały proces. Chcemy wiedzieć, jak działa i jak ją należy obsługiwać. Poznajemy szczegóły budowy, wszystkie elementy.

Nasz proces rekrutacji opiera się również na sprawdzaniu dociekliwości. Sprawdzamy, na ile dociekliwy jest tłumacz. Ile zadał sobie trudu, żeby zrozumieć proces, żeby przetłumaczyć instrukcję. Lata doświadczeń w branży tłumaczeniowej sprawiły, że wyłoniliśmy najlepsze „kwiatki”, które sprawdzają dociekliwość tłumaczy. Tłumaczenie techniczne lub tłumaczenie instrukcji obsługi na pierwszy rzut oka proste, aż zastanawiająco proste. Jest w nim jednak kilka elementów, które wyłaniają tych dociekliwych a nie pracujących mechanicznie.

Korzyści z ciekawości tłumacza technicznego

Badania wskazują, że ciekawość zwiększa wzrost kreatywności aż o 35%. Co to oznacza dla tłumaczeń? Tłumacz techniczny, który jest ciekawy będzie dążył do zrozumienia budowy maszyny czy procesu. Istnieje więc mniejsze ryzyko popełnienia błędu lub złego zrozumienia procesu. Tłumaczenia techniczne wymagają ciągłego poszerzania wiedzy.
Branż technicznych jest tak wiele, produktów też cała mnogość. Stąd nie da się wyuczyć zawodu i posiąść wiedzę na całe lata nie weryfikując jej czy nie pogłębiając. Poza tym dobry tłumacz techniczny nie specjalizuje się w każdej dziedzinie. Jak to w każdej branży ma swojego „komika” a jeśli podejmuje się przekładu spoza własnego kręgu „zainteresowań” zobowiązany jest zgłębić wiedzę. Dlatego ciekawość jest tak ważna. Tłumacze techniczni, którzy są ciekawi, popełniają mniej błędów. To oni posiadają największą wiedzę i są najbardziej poszukiwani na rynku.
Potrzebujesz dobrego tłumacza technicznego? Napisz do nas, przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę: biuro@tlumaczenia-express24.pl