Planujesz współpracę z firmami zagranicznymi? Albo właśnie rozpoczynasz współpracę na arenie międzynarodowej? Pamiętaj o dobrze skonstruowanej dwujęzycznej umowie.

Tłumaczenie umowy o współpracy nie musi być drogie

Obawiasz się kosztów? Ile stron ma Twoja umowa? 40 czy może 4? U nas tłumaczenie wykonasz już od 39 zł netto za stronę, czyli za 1800 znaków ze spacjami. Nie są to duże koszty. Jednak dzięki temu zyskasz bezpieczeństwo i uregulujesz kwestie prawne.

Tłumaczenie umowy o współpracy powinno być wykonane w formie dwujęzycznej. Na etapie negocjowania warunków umowy warto jest wykonać tłumaczenie zwykłe. Na tym etapie sporo zapisów i postanowień umownych podlega zmianie. Niektóre zapisy są wykreślane a inne uzupełniane czy dopisywane.

Gdy już dograsz wszystkie zapisy umowy, warto jest ją uwierzytelnić przez tłumacza przysięgłego. Mamy wówczas pewność, że wersja polska będzie identyczna z wersją angielską czy niemiecką. Ma to znaczenie szczególnie w przypadków pojawienia się sporów dotyczących dostaw czy reklamacji. Jeśli zapisy umowy będą różnić się, zapis może zostać uznany przez sąd jako nieważny. W tej sytuacji obowiązywać będą ogólne przepisy prawne.

Dlatego tak ważne jest, aby tłumaczenie umów o współpracy zlecać tylko wykwalifikowanym tłumaczom czy biurom tłumaczeń. Oszczędność w wysokości 50 zł może okazać się problematyczna, gdy tłumaczenie nie będzie dobrej jakości. Dlatego zawsze wybieraj sprawdzone firmy.

Jaki tłumacz do tłumaczenia umów o współpracy

Tłumaczenie umów o współpracy należy zlecać jedynie tłumaczom posiadającym wiedzę z zakresu prawa. Tłumacz musi też posiadać znajomość fachowego słownictwa z zakresu zawierania umów. Jeśli nie masz czasu na sprawdzanie kwalifikacji tłumaczy zleć tłumaczenie umowy do biura tłumaczeń. Masz wówczas pewność, że biuro dobierze tłumacza ze znajomością branży.

Biura tłumaczeń przeprowadzają skomplikowane rekrutacje, dzięki którym wyłaniają specjalistów z różnych branż. A jak z cenami? W chwili obecnej ceny na rynku tłumaczeń są bardzo zrównane. Oczywiście możesz zawsze szukać najniższej ceny. Zastanów się tylko, czy uzyskasz odpowiednią jakość?