Na ile praca Cię zachwyca a na ile mierzwi?

W Japonii dzieci mają zajęcia z zachwytu.. a jak u Ciebie z zachwytem?

Czy wiesz, że w Japonii dzieci mają zajęcia z zachwytu? A Ty? Potrafisz zachwycić się swoją pracą, czy może potrzebowałbyś wziąć udział w kursie „zachwycania”?
Polskie społeczeństwo wyrasta na schematach, które tłucze im się do głowy.. W szkole dzieci nie uczą się a wkuwają. Coraz częściej spotykam się z sytuacjami, gdzie trudno jest szukać w szkole wsparcia. Już nie mówię o wsparciu emocjonalnym ucznia a jedynie zainteresowaniu przedmiotem. Jeśli ucznia nie zachwyci fizyka, nie zrozumie jaki jest jej potencjał i czym tak naprawdę jest w naszym życiu nie będzie go interesowała. Puste wkuwane wzorów, w trochę lepszych szkołach ich wyprowadzanie jest jednak dalekie od zrozumienia istoty fizyki. A już na pewno daleko tu do zachwytu.

Jeśli wzrastamy w takim a nie innym społeczeństwie, trudniej nam się zachwycać drobnostkami a już na pewno pracą. Całe szczęście, co niektórzy rodzice potrafią zasiać ziarnko zainteresowania, podobnie niektórzy nauczyciele pasjonaci. Jeśli jesteś w grupie uprzywilejowanych, masz w sobie zachwyt. Choć może nie zdajesz sobie z tego sprawy on jest w Tobie. W przyszłości pomoże Ci w życiu i pracy.

Praca nad zachwytem drogą do sukcesu?

Wiadomo nie od dziś, że to co masz w sobie rozsiewasz wokół. Jeśli masz zły dzień i jesteś opryskliwy, od innych ludzi wraca do Ciebie złość. Jeśli jednak uśmiechniesz się do drugiego człowieka, odwzajemni uśmiech. Często drobnostki, które zrobisz dla drugiej osoby kończą się odwzajemnieniem. Karma wraca😊. Podobnie jest z pracą, również w tłumaczeniach. Jeśli wykonujesz pracę schematycznie i chcesz „odbębnić” godziny pracy nie zajdziesz za daleko. Mam tu na myśli wszystkie możliwe wymiary. W wymiarze emocjonalnym – będziesz rozdrażniony, nie zadowolony z siebie. W wymiarze zawodowym nie osiągniesz sukcesu. Jeśli jednak emanujesz dobrą energią – masz nowe pomysły i zdobywasz szczyty – sukcesy w pracy. Jesteś z siebie zadowolony, więc Twoja energia przekłada się pozytywnie na wiele dziedzin życia.

Podobnie jest w tłumaczeniach. Tłumaczenie instrukcji obsługi może okazać się najnudniejszym zadaniem na świecie, gdy tego nie lubisz. Jednak, gdy jesteś ciekaw – okaże się ekscytujące, gdyż poznasz budowę maszyny. Będziesz bogatszy o nową wiedzę merytoryczną! A to jest powód do zachwytu. Tak więc nawet tłumaczenie instrukcji obsługi może być pełne zachwytu, jeśli robisz to z pasją. Pamiętaj ludzie z pasją częściej osiągają sukcesy zawodowe!