Na ile praca Cię zachwyca a na ile mierzwi?

W Japonii dzieci mają zajęcia z zachwytu.. a jak u Ciebie z zachwytem?

Czy wiesz, że w Japonii dzieci mają zajęcia z zachwytu? A Ty? Potrafisz zachwycić się swoją pracą, czy może potrzebowałbyś wziąć udział w kursie „zachwycania”?
Polskie społeczeństwo wyrasta na schematach, które tłucze im się do głowy.. W szkole dzieci nie uczą się a wkuwają. Coraz częściej spotykam się z sytuacjami, gdzie trudno jest szukać w szkole wsparcia. Już nie mówię o wsparciu emocjonalnym ucznia a jedynie zainteresowaniu przedmiotem. Jeśli ucznia nie zachwyci fizyka, nie zrozumie jaki jest jej potencjał i czym tak naprawdę jest w naszym życiu nie będzie go interesowała. Puste wkuwane wzorów, w trochę lepszych szkołach ich wyprowadzanie jest jednak dalekie od zrozumienia istoty fizyki. A już na pewno daleko tu do zachwytu.

Jeśli wzrastamy w takim a nie innym społeczeństwie, trudniej nam się zachwycać drobnostkami a już na pewno pracą. Całe szczęście, co niektórzy rodzice potrafią zasiać ziarnko zainteresowania, podobnie niektórzy nauczyciele pasjonaci. Jeśli jesteś w grupie uprzywilejowanych, masz w sobie zachwyt. Choć może nie zdajesz sobie z tego sprawy on jest w Tobie. W przyszłości pomoże Ci w życiu i pracy.

Praca nad zachwytem drogą do sukcesu?

Wiadomo nie od dziś, że to co masz w sobie rozsiewasz wokół. Jeśli masz zły dzień i jesteś opryskliwy, od innych ludzi wraca do Ciebie złość. Jeśli jednak uśmiechniesz się do drugiego człowieka, odwzajemni uśmiech. Często drobnostki, które zrobisz dla drugiej osoby kończą się odwzajemnieniem. Karma wraca????. Podobnie jest z pracą, również w tłumaczeniach. Jeśli wykonujesz pracę schematycznie i chcesz „odbębnić” godziny pracy nie zajdziesz za daleko. Mam tu na myśli wszystkie możliwe wymiary. W wymiarze emocjonalnym – będziesz rozdrażniony, nie zadowolony z siebie. W wymiarze zawodowym nie osiągniesz sukcesu. Jeśli jednak emanujesz dobrą energią – masz nowe pomysły i zdobywasz szczyty – sukcesy w pracy. Jesteś z siebie zadowolony, więc Twoja energia przekłada się pozytywnie na wiele dziedzin życia.

Podobnie jest w tłumaczeniach. Tłumaczenie instrukcji obsługi może okazać się najnudniejszym zadaniem na świecie, gdy tego nie lubisz. Jednak, gdy jesteś ciekaw – okaże się ekscytujące, gdyż poznasz budowę maszyny. Będziesz bogatszy o nową wiedzę merytoryczną! A to jest powód do zachwytu. Tak więc nawet tłumaczenie instrukcji obsługi może być pełne zachwytu, jeśli robisz to z pasją. Pamiętaj ludzie z pasją częściej osiągają sukcesy zawodowe!